НовостиВсе новости |
Фізика
14 вересня 2023 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» в дистанційному форматі відбулася зустріч професійної спільноти учителів фізики та астрономії "Організація освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами".
Калініченко Тамара Михайлівна, заступник директора з навчальної роботи, вчитель фізики Ліцею № 7 широко розкрила тему, на прикладах проаналізувала всі аспекти нормативної бази, методичного та дидактичного забезпечення освітнього процесу. Враховуючи проблеми, з якими зіткнулися вчителі щодо роботи з дітьми з ООП, було акцентовано увагу на окремих моментах планування, оцінювання, заповнення програми розвитку тощо…
Колеги провели змістовний методичний діалог, обговоривши всі нюанси роботи вчителя фізики та асистента вчителя в інклюзивних класах. Зустріч була насиченою і змістовною.
Проведено майстер-клас для вчителів фізики01 лютого 2023 року вчитель фізики Ліцею № 9 Пономарьова Ольга Михайлівна провела майстер-клас для вчителів фізики з теми: «Організація самостійної активної пізнавальної діяльності як пріоритетна складова процесу самоефективності здобувачів освіти»
Формат майстер-класу дав змогу продемонструвати на практиці окремі програмні застосунки, апробовані автором у щоденній педагогічній діяльності. Навчити дітей творчо підходити до вивчення тем. Активізувати пізнавальну діяльність на уроках фізики та в позаурочний час. Зробити урок потрібним, цікавим і улюбленим. Розвинути творчі вміння дітей під час виконання експерименту. Розробити уроки з використанням інтерактивних технологій. Кожен присутній знайшов для себе цікаве і корисне.
Майстер-клас вчителя фізики 10 січня 2023 року професійною спільнотою вчителів фізики міста було започатковано серію майстер – класів досвічених педагогів. Автором даного заходу була вчителька фізики Ліцею № 9 Янченко Любов Анатоліївна. Запропонована розробка "Підвищення рівня мотивації здобувачів освіти через використання інноваційних технологій" із демонстрацією практичної частини – спосіб довести, що фізика проста і дуже цікава наука. Формат майстер-класу дав змогу продемонструвати на практиці окремі програмні засоби, апробовані автором у щоденній педагогічній діяльності. Відвідавши такий змістовний захід, вчителі отримали фахове задоволення і додали наснаги на подальшу плідну роботу.
Всеукраїнська олімпіада з фізики. Дніпропетровська область. ІІ етап 2022–2023 н.р. Завдання ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики
Всеукраїнська олімпіада з астрономії. Дніпропетровська область. ІІ етап 2021–2022 н.р.
Завдання старша група (11 клас) Завдання молодша група (10 клас) Відповіді до завдань олімпіади
«Фізика в концертному залі» Шановні друзі! Всеукраїнський клуб почесних послів науки ЦЕРН в Україні запрошує вас, ваших учнів, колег та партнерів на 35-й за часи пандемії вебінар Клубу під назвою «Маестро Дмитро Морозов «Фізика в концертному залі» - https://youtu.be/iLLKPj77re4 Спікер: Маестро Дмитро Морозов - Заслужений діяч мистецтв України, Головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка/СХІД OPERA, режисер, музикознавець-педагог, аранжувальник, органіст - один з чотирьох музикантів у світі і єдиний з українських виконавців, якому випала честь грати на органі в Соборі Святого Петра у Ватикані під час недільної меси Папи Римського Франциска. Маестро Дмитро Морозов – яскравий представник молодої генерації диригентів України, режисерів постановок класичних та модернових творів на українській оперній та балетній сцені. Модератор: Олександр Юров - Голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні, член-кореспондент Академії технологічних науки України, провідний фахівець МАН. Цей вебінар - унікальна можливість дізнатися від Маестро якими науками він цікавиться та які шкільні дисципліни вплинули на його успіх; - як повʼязані висота звуку, частота, резонанс, обертони та відлуння зі звучанням симфонічного оркестру і музичними шедеврами людства; - у чому секрет голосу Великого Карузо і скрипок Страдиварі; - що потрібно, аби сопрано і орган собору Святого Петра у Ватикані звучали природно й чарували звучанням; - що визначає звучання камерного оркестру і рок- гурту; - чи може талановитий фізик, математик, астроном або айтішник стати зіркою світової музики; - Маестро приділить увагу педагогіці – формуванню стосунків вчителів з їх геніальними учнями, привідкриє завісу таємниці стосунків Моцарта з Сальєрі. Долучайтеся, для входу на вебінар – натискайте на покликання webinar.man.gov.ua/b/adm-83k-2jq-iv1
Всеукраїнська олімпіада з фізики. Дніпропетровська область. ІІ етап 2021–2022 н.р.
Завдання ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики
Відповіді та розв'язки до завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики
STEM-технології на уроках фізики – від теорії до практики - презентація про можливості впровадження елементів STEM освіти на уроках фізики і інструменти для їх реалізації.
Методичні рекомендації щодо викладання фізики у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році.
https://drive.google.com/file/d/1jRmGlkVUIr9OmpIkrSuSbtqHZtk3ud-m/view?usp=sharing |